Tréninková akce a Wave 1
Lenka, Merkéta, Jirka a Michal
Tyhle kurzy pro začátečníky v Deepspotu máme rádi. Máloco se vyrovná pohledu na nováčky, koukající se přes sklo do dvacet metrů hlubokého bazénu, kde je přímo před nimi na dně ještě díra, která vede někam Bůh ví kam. "Tak tam se v životě nepotopím, tvl mám závrať, no tak to je hustý...". Hahaha, legrace.
A pak se jde do vody a pokud neřeší problémy s vyrovnáváním tlaku, jsou za pár minut komfortní v deseti metrech, chvilku na to v patnácti...a najednou stojí na dně a rozhlížejí se kolem a pózují před kamerou. Jo, potápění do hloubek je jednodušší, než se na první pohled zdá. Emoce a celkové mentální nastavení je jiné, než v bazénu. Je to tady zábava, je to tajemný, je to možná trochu děsivý a přitom úchvatný. V bazénu se můžeš vynořit "teď", tady ne a tak je hlava a emoce v jiném módu a tyhle myšlenky tam obvykle nejsou. A najednou všichni koukaj, jaký mají dive time a jak dobře jim dole ve dvaceti metrech je.
A vy co máte zatím potíže s vyrovnáváním tlaku, tak prosím nezoufejte. Je to opravdu jen zatím. Věnujte se tomu a aniž byste jednou vlastně věděli jak, nebo co přesně se změnilo, budete tam dole u lodičky stát i vy.
A pak už se jen pomalu přemístit tam, co visí ty čtyři lana, která se dají spustit až do hloubky čtyřicet pět metrů. A to je teprve "tajemný".
Díky za skvělý dva dny!
Pavel